PrzeprowadzkiTransport

Transport na własną rękę – czy to się opłaca?

Transport

Przewóz towarów jest koniecznością nie tylko w życiu firm. Niekiedy i osoby prywatne stają przed problemem przetransportowania swojego dobytku. Jak sobie z tym poradzić? Działać osobiście, czy zlecić taką pracę innym?

Przewóz większej ilość rzeczy to coś, co zdarza się nie tylko w życiu firm, choć w biznesie właśnie takie sytuacje występują częściej. Sprawa w tym momencie jest jasna – firma zleca transport i płaci za wykonanie usługi. Taka sytuacja powstaje w przypadku transportów okazjonalnych. Czasami ludzie z firmy decydują się na zakup samochodu, zatrudnienie kierowcy i transportem zajmują się we własny zakresie.

Transport okazjonalny to coś, co zdarza się również w życiu niejednej rodziny. Doskonałym przykładem jest tu przeprowadzka. Nie zdarza się często, jednak gdy się taka opcja pojawi, niezbędne jest przewiezienie dobytku. Można oczywiście zdecydować się na wynajęcie przewoźnika, który zrobi to za nas, można tez zrealizować tak zwany transport na własną rękę. Co wybrać?

Transport na własną rękę – czy zlecenie transportu profesjonalistom.

Odpowiedź na to pytaniem zależna jest miedzy innymi od tego o jakim transporcie mówimy. Jeśli jest to transport wielkiej ilości rzeczy, wynajęcie przewoźnika ma sens, jednak nie zawsze jest konieczne. Alternatywą dla takiego działania może być chociażby wynajęcie samochodu dostawczego i przewiezienie wszystkiego samodzielnie. Jest to rozwiązanie, ale nie można twierdzić, że zawsze sensowne, w iluś przypadkach jednak tak. Wypożyczenie samochodu na dobę lub dwie pozwala samodzielnie wszystko przewieźć i nie być zależnym od tego, jak przewoźnik wywiąże się z zadania. W wielu przypadkach jest to również opcja o wiele tańsza niż wynajęcie firmy transportowej.

Druga opcja samodzielnego transportu jest transport pojazdem, który mamy do dyspozycji. Oczywiście nie każdy posiada choćby samochód typu kombi, ale jeśli posiada samochód wyposażony w hak holowniczy, można wypożyczyć przyczepę i to właśnie na niej przewieźć wszystko to co niezbędne.

Transport na własną rękę

Kiedy wynajmować firmę transportową?

Wynajęcie firmy transportowej powinno mieć miejsce w kilku sytuacjach. Pierwsza z nich jest sytuacją, w której nie mamy ani czasu ani chęci do transportowania rzeczy we własnym zakresie i wcale nie jest to sytuacja bardzo rzadka. Praca, obowiązki dnia codziennego, niemożność poświęcenia wielu godzin na transport, tylko po to, by zaoszczędzić na tej usłudze, to coś czemu nie można się dziwić. – w wielu sytuacjach jest to naturalne.

Warto wynająć firmę transportowa, gdy rzeczy do przewiezienia jest tyle, iż przekracza to możliwości nasze i samochodu, który ewentualnie możemy wypożyczyć.

Podsumowując.

Transportu na własną rękę nie można się obawiać. Oczywiście nie jest tak, że w każdej sytuacji i każdy może się tym zając, jednak często właśnie tak można zrobić. Własne auto, z wypożyczoną przyczepą, auto wypożyczone – opcji uzyskania pojazdu z przestrzenią ładunkową jest bardzo wiele. Jeśli mamy czas i chęci na to, by w ten sposób transportować swoje rzeczy, warto się postarać. Jeśli jednak rzeczy jest za dużo, a my nie mamy czasu, ani chęci by tym się zajmować, wynajęcie firmy transportowej może być dobrym rozwiązaniem. Nie należy zapominać jednak o jednym –  koszt takiej usługi może być znaczny – stawka za kilometr przejazdu, stawka za postój – całość może być dość kosztownym przedsięwzięciem.

Dodaj komentarz